پست های داغ

last video Posts

کاربرد دستگاه اتوکلاو آزمایشگاهی

کاربرد دستگاه اتوکلاو آزمایشگاهی

اتوکلاو ها یک روش فیزیکی برای ضدعفونی کردن و عقیم سازی را ارائه می دهند. آنها با ترکیبی از بخار، فشار و زمان کار می کنند. اتوکلاو ها به منظور کشتن میکروارگانیسم ها و اسپور در دمای و فشار بالا عمل می کنند.

هود لامینار آزمایشگاهی

هود لامینار آزمایشگاهی

هود لامینار، محیط های کاری بدون ذرات را بوسیله هواپیما از طریق یک سیستم تصفیه ایجاد می کند و آن را در یک سطح کار در یک جریان هوای گرم یا یکنواخت هدایت می کند. آنها یک محیط عالی هوا تمیز برای تعدادی از الزامات آزمایشگاهی را فراهم می کنند

میکسر هماتولوژی

میکسر هماتولوژی

میکسرهماتولوژی ایده آل برای عمل مخلوط ملایم است. این شامل تعدادی از میکسر های موتور محور است که با سرعت ثابت یا متغیر چرخانده می شوند. هنگامی که نمونه ها بین این نمونه های میکسر قرار می گیرند، معمولا در لوله ها و یا بطری ها، به آرامی ریخته می شوند. در طول این عمل نورد، به طور همزمان اعمال تابشی اعمال می شود که در آن غلطک ها به آرامی در یک طرف بلند و پایین می روند

محیط کشت های مرک

محیط کشت های مرک

محیط کشت ممکن است تعریف شده باشد؛ یعنی محیطی است که پاره ها و ترکیبات کیمیایی آن به طور دقیق شناسایی شده باشد.یا محیط کشت شدنی است پیچیده باشد یعنی ترکیب ریزبین شمیایی این پیرامون ها،از یک بهر تولید لغایت بهر دیگر،کمی متفاوت است. در ضمن پیرامون کشت ها را نیز می نا به گروهای؛ محیط کشت عمومی؛ که حائز مواد مغذی هستند که برای تمام میکروارگانیسم ها باره کاربرد قرار میگیرند، مانند PDA. پیرامون کشت انتخابی؛ که به قصد تضعیف رشد میکروارگانیسم های غیر دلخواه و تشویق رشد میکروارگانیسم های مطلوب، طراحی...

کاربرد دستگاه آون آزمایشگاهی

کاربرد دستگاه آون آزمایشگاهی

آون آزمایشگاهی تجهیزات استاندارد موجود در بسیاری از آزمایشگاه های تحقیقاتی، بالینی و قانونی است. آون های موجود در گرانش (طبیعی)، مکانیکی (اجباری) و پمپ خلاء برای برنامه های گرمایش و خشک کردن معمولی موجود است. برای آزمایشگاه هایی با یکنواختی درجه حرارت، الزامات پایداری و دقت، آون های پروتکل پیشرفته برای دسترسی به الزامات مورد نیاز در دسترس هستند

دستگاه شیکر لوله

دستگاه شیکر لوله

شیکر لوله، دستگاه ساده ای است که معمولا در آزمایشگاه ها برای مخلوط ویال های کوچک مایع استفاده می شود. این شامل یک موتور الکتریکی با شفت درایو به صورت عمودی است و به یک قطعه لاستیکی فشرده که کمی دور از مرکز نصب شده است متصل می شود. به عنوان موتور اجرا می شود قطعه لاستیک سرعت در حرکت دایره ای نوسان می کند.

کاربرد آون آزمایشگاهی

کاربرد آون آزمایشگاهی

آون های آزمایشگاهی، همچنین به عنوان آون های آزمایشگاهی نامیده می شوند، برای استریل زباله زباله های زیست محیطی، ابزارهای تشخیصی یا رسانه ها / معرف ها برای آزمایش های آسپتیک مورد استفاده قرار می گیرند.

کاربرد دستگاه هموژنایزر

کاربرد دستگاه هموژنایزر

از هموژنایزر براي خرد کردن و همگن کردن نمونه هاي زیستی مانند بافتها و نیز لیز کردن سلولها استفاده می شود.این دستگاهها از روشهاي مختلفی جهت خرد کردن و بریدن نمونه استفاده می نمایند تا در پایان کار مخلوطی از ذرات با اندازه تقریبا مشابه و یکدست حاصل شود. باید توجه نمود که تنها از وسایل مخصوص کار در آزمایشگاه استفاده شود زیرا ابزار مورد استفاده در سایر اماکن مانند وسایل خانگی براي کار با نمونه هاي زیستی مناسب نیستند.

کاربرد هود شیمیایی در آزمایشگاه

کاربرد هود شیمیایی در آزمایشگاه

هودهاي فيوم يا هود شیمیایی بخار مواد شيميائي از پخش شدن و مواجهه کارکنان با بخارات سمي، قابل اشتعال، قابل پکش جلوگيري مي کند

کاربرد انکوباتور آزمایشگاهی

کاربرد انکوباتور آزمایشگاهی

انكوباتورهاي آزمايشگاهي دستگاه هايي هستند كه دما، رطوبت و ديگر شرايط محيطي را براي نگهداري و كشت مثال هاي آزمايشگاهي كنترل مي كنند. اين انكوباتورها محفظه‌هاي بسته و ايزوله‌اي هستند كه تا بی گمان امكان از لحاظ دما و ورود و خروج گازها از بيرون آن جدا شده اند، انكوباتورها هيتر قابل تنظيمي دارند كه مي‌توانند از طريق المنت هايي دماي آن را به 60 الی 100 درجه سانتي گراد نيز بالا ببرند.

سینک ها ی پلیمری ضد اسید آزمایشگاهی

سینک ها ی پلیمری ضد اسید آزمایشگاهی

سینک های آزمایشگاهی می تواند با شیرهای آب، رکاب ها، صابون ها و حوله ها و ایستگاه های چشم انداز ترکیب شود تا بتوانند ایستگاه های شستشوی منحصر به فرد مجهز به استانداردهای ایمنی قابل اجرا را ایجاد کنند.

کاربرد دستگاه روتاری اواپراتور(تقطیر در خلا)

کاربرد دستگاه روتاری اواپراتور(تقطیر در خلا)

تبخير کننده روتاري عمدتا در صنايع دارويي، شيميايي و بيولوژيک دارويي مانند غلظت، پراکسيداسيون، خشک کردن، جداسازي و بازيابي حلال استفاده مي شود. اصل: تحت شرايط خلاء، دماي حرارتي، چرخش ثابت بطري چرخان، تبخیر کارآمد.

دوش و چشم شور اضطراری آزمایشگاهی

دوش و چشم شور اضطراری آزمایشگاهی

دوش ایمنی یک وسیله است که کاربر را توانا می سازد لغایت آب یک بار در سراسر بدن به طور کامل آبشاری کند.شستشوی چشم یک واحد است که برای آبیاری و شستشوی چشم استفاده می شود و تمام تن را پوشش نمی دهد.

مواد شیمیایی آزمایشگاهی

مواد شیمیایی آزمایشگاهی

شرکت مرک آلمان شرکت پیشرو در علم و فن آوری مواد بهداشتی،دارویی و درمانی می باشد.شرکت مرک سودآورترین شرکت در زمینه ی دارویی شناخته شده است. شرکت مرک در سال 1668 توسط فردریش یعقوب در آلمان تاسیس شده است و یکی از قدیمی ترین و بزرگترین شرکت های دارویی و شیمیایی جهان می باشد.

کاربرد دستگاه سانتریفیوژ آزمایشگاهی

کاربرد دستگاه سانتریفیوژ آزمایشگاهی

یک سانتریفیوژ آزمایشگاهی یک دستگاه موتور محرک است که در آزمایشگاه ها برای جدا کردن اجزای مایعات استفاده می شود. سانتریفیوژ آزمایشگاهی به طور گسترده ای در بیمارستان ها یا سایر صنایع مورد استفاده قرار می گیرد که برای استخراج مواد معلق از رسانه های مختلف استفاده می شود.